Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Emanet Para İşlemleri

  TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERİN CEZA İNFAZ KURUMUMUZDA BULUNAN HESAPLARINA HAVALE VEYA EFT İLE PARA GÖNDERME İŞLEMLERİ

   

  Dünya genelinde ve ülkemizde insan sağlığını tehdit eden koronavirüs salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla tutuklu ve hükümlülerin kurumumuzda bulunan şahsi hesaplarına (kantin, posta vb. kişisel harcamaları için kullanılan hesaplar) banka yoluyla havale ve EFT yapılabilmesi imkanı sağlanmıştır. Tutuklu ve hükümlü yakınlarınca gönderilen (Türk Lirası) paralar, kurum görevlilerince bu hesaptan alınarak ilgili tutuklu ve hükümlünün hesabına aktarılacaktır.

   

  Havale ve EFT işlemlerinin sıhhatli bir şekilde yapılabilmesi ve de herhangi bir karışıklığa sebebiyet verilmemesi için; havale veya EFT yapacak kişi, açıklama kısmına mutlaka tutuklu veya hükümlünün adı ve soyadı ile T.C. kimlik numarasını, kendi IBAN numarasını yazmak zorundadır (adı veya soyadı kısmında herhangi bir kısaltma yapılmayacak, nüfus kayıtlarına nasıl işlenmiş ise net ve doğru bir şekilde yazılacaktır).

   

  Herhangi bir şekilde açıklama kısmına tutuklu veya hükümlünün adı veya soyadı ile T.C. kimlik numarasının yanlış/eksik yazılması veya "IBAN numaram alıcıya gösterilsin" butonunun seçilmemesi durumunda, havale veya EFT gönderen kişinin hesabına iade edilecektir. Kurumumuz tarafından; telefon veya başka bir şekilde tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarası üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

   

  Soru: Tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarasını nasıl öğrenebilirim?

   

  Cevap: Eğer daha önce kurumumuz veznesine para yatırdı iseniz, size verilen makbuzda tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarası yazmaktadır. Birinci derece yakını iseniz, e-devlet uygulaması üzerinden tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarasına ulaşabilirsiniz. Birinci derece yakını değilseniz, herhangi bir birinci derece yakını ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

   

  Not: Yabancı uyruklu tutuklu/hükümlülere banka aracılığıyla para göndermek istendiğinde, öncelikle (312) 254 01 03'lu telefonun aranıp bilgi alınması gerekmektedir.


  Note: When it is desired to send money to foreign detainees/convicts through the bank, first call (312) 254 01 03 and get information.

   

   

  Türkiye Vakıflar Bankası Aracılığı İle Havale İşlemi

   

  Hesap Adı: SİNCAN 1 NOLU F TİPİ YÜKSEK GÜVENLİKLİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
  Hesap Numarası: 00158007310119384
  Hesabın Bağlı Bulunduğu Banka: Türkiye Vakıflar Bankası

   

   

  Herhangi Bir Banka Aracılığı İle EFT İşlemi

  Hesabın Bağlı Bulunduğu Banka: Türkiye Vakıflar Bankası
  Hesap Adı: SİNCAN 1 NOLU F TİPİ YÜKSEK GÜVENLİKLİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
  IBAN NUMARASI: TR21 0001 5001 5800 7310 1193 84

   

  TUTUKLU/HÜKÜMLÜYE PTT HAVALESİ İLE PARA GÖNDERİLİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

   

  Kurumumuz tarafından PTT havaleleri her hafta ÇARŞAMBA günleri çekilmektedir. Havalelerin PTT Genel Müdürlüğünce kampüs içerisinde bulunan PTT şubesine yönlendirilmesi iki iş günü sürmektedir, bu nedenle havalelerin en geç PAZARTESİ gününe kadar gönderilmesi gerekmektedir. Adres eksikliği/ yanlışlığı veya isim yanlışlığı olması durumunda havaleler çekilememektedir. Aynı isme sahip tutuklu/hükümlülerin bulunması durumunda, tutuklu/hükümlüyü tanıtacak anne-baba adı/koğuş veya cezaevi kayıt numarasının gönderici notu hanesine yazılması önem arz etmektedir. Havalenin çekilerek tutuklu/hükümlünün hesabına geçtiğini teyit edene kadar PTT'den aldığınız makbuzları muhafaza ediniz. Yakınınızın mağdur olmaması için PTT'den ayrılmadan önce size verilen makbuzun mutlaka örneğe göre gönderildiğini kontrol ediniz.

   

  ..:: PTT HAVALE FORMUNU AŞAĞIDAKİ ÖRNEĞE GÖRE DOLDURUNUZ ::..

   

   

   

   

  Gönderdiğiniz havalelerin çekilip çekilmediğinin kontrolü için çarşamba günleri öğleden sonra (312) 254 01 03 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

   

  Yukarıda belirtilen para gönderme işlemleri: Hükümlü ve Tutukluların Emanete Alınan Kişisel Paralarının Kullanımına Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca gerçekleştirilmektedir. 

    

  Adres

  Ceza İnfaz Kurumları Kampusu Sincan 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu Yenikent/Sincan/Ankara

  Telefon

  0 312 254 01 03

  E-Posta

  ankara.1nftcikisaretadalet.gov.tr